Сучасні елементи освітлення – світлодіодні світильники
Важливу роль в будь-якому приміщенні грає освітлення, і відмінним рішенням буде вибрати світлодіодні світильники. Дані освітлювальні прилади, як незамінні елементи декору, можуть прикрасити житло, додадуть йому оригінальності та вишуканості. Тому ЛЕД світильники, безсумнівно, можуть стати розкішним доповненням інтер'єру. Як і інший будь-який елемент дизайнерського рішення, освітлення відіграє чималу роль. Однак, як підібрати необхідний світильник світлодіодний і які врахувати фактори, щоб підібрати ідеальний варіант? В цьому випадку потрібно звернутися до справжніх професіоналів, які допоможуть вибрати їх тип та форму, з урахуванням інших важливих характеристик. Ні для кого не секрет, що LED світильники відрізняються економністю, різноманітністю рішень і, відповідно, популярністю. Варто відмітити, що подібне освітлення можна умовно розділити на два типи - світлодіодна стрічка 220в або ЛЕД лампа. Кожен вид має своє місце використання, переваги та недоліки. Але зараз ми розглянемо світильники ЛЕД або лампи, їх особливості та інші важливі моменти.
Які існують ЛЕД світильники
Серед різномаїття форм і типів існує декілька класифікацій цих елементів освітлення. Тому, світлодіодні світильники розрізняють:
- по типу поширення освітлення – пряме, відбите, розсіяне;
- по методу установки – нестаціонарні і стаціонарні ЛЕД світильники;
- декоративні і побутові. Перший варіант грає роль елементу декору, не виконуючи своїх прямих обов'язків – освітлення приміщення, другим можна освітити необхідний простір;
- монтаж – на стіну або установка на стіл, також є світильник світлодіодний стельовий;
- умови використання – розрізняють варіанти для установки всередині та ззовні приміщення.
Всередині приміщення можна використовувати такі LED світильники: бра, настільні лампи, люстри. Для зовнішнього використання часто встановлюють LED прожектор. Серед різномаїття варіантів є ЛЕД світильники різних форм, це можуть бути як симетричні, так і асиметричні моделі, також розрізняють кругосиметричні освітлювальні прилади. У них важливим параметром вважається спосіб розподілу світла, цей фактор вкрай важливий для облаштування інтер'єру в житлі, для створення великої кількості світла в будинку. Освітлення світильник світлодіодний надає:
- загальне – рівномірно розподілене світло з використанням стельових освітлювальних пристроїв;
- місцеве – використовуються додаткові світлодіодні світильники, які освітлюють конкретну частину або робочу зону в приміщенні;
- пряме - подає освітлення на один конкретний предмет, освітлюючи тільки його. Це може бути прожектор, підсвітка картин, вбудовані ЛЕД світильники;
- розсіяне – формується прямий промінь світла шляхом розсіювання світла. Такий ефект можна отримати, використовуючи ЛЕД світильники стельові з абажуром або напівпрозорим плафоном;
- направлене дозволяє направити промінь світла на певну поверхню. Це може бути світлодіодний світильник у вигляді настільної лампи, деякі вбудовані і підвісні пристрої;
- відбите освітлення формується з використанням світлової проекції, це виглядає дуже красиво. Такі світильники ЛЕД: бра, люстри, підвісні лампи та деякі моделі переносних.
Кожне з цих рішень має цікаву подачу світла і яскравість. Однак, будь-який світлодіодний світильник також підбирається з врахуванням інших факторів. До них відносять колірну температуру і потужність світлового потоку.
Світильник світлодіодний – технічні показники
Підібрати і купити світлодіодний світильник нелегко, потрібно вибрати оптимальний варіант для кожного конкретного типу освітлення. Основні критерії, які потрібно врахувати:
- світловий потік;
- розміри і кількість світлодіодів, які має світильник світлодіодний;
- рівень світлової віддачі;
- колірна температура.
Також важливі інші параметри, зокрема, призначення приміщення, в якому будуть встановлюватися ЛЕД світильники. Світловий потік або яскравість світіння лампи вимірюється в люменах, цей показник вказує, яку яскравість можна встановити. Розрізняють світлодіодні світильники, які мають три рівні яскравості освітлення:
- яскравий, він часто використовується для ванної, вітальні або робочого кабінету;
- середній рівень яскравості, ним освітлюють столові і кухні, а також житлові кімнати;
- світильник світлодіодний з помірним рівнем яскравості частіше всього встановлюється в спальнях, кладових кімнатах.
Крім того, можна підібрати комфортний для вас рівень освітлення, щоб створити затишну атмосферу в кімнаті. В цьому випадку цікавим і корисним рішенням буде смарт світильник купити. Відносно кількості і розміру світлодіодів, їх співвідношення, в принципі, не має особливого значення. Багато покупців вважають, що LED світильники з найбільшою кількістю світлодіодів і, відповідно, більші за розміром, будуть видавати більш яскраве та інтенсивне освітлення. Насправді все зовсім інакше. Кожен світильник стельовий світлодіодний видає ту кількість і інтенсивність світла, яку буде встановлено користувачем.
Яку світлодіодний світильник має колірну температуру і світловіддачу?
Світловіддача також є важливим параметром, в цьому питанні ЛЕД світильники показують кращі результати. Саме ці освітлювальні пристрої мають найбільш високий показник світлової віддачі, яка становить 40%. Таким чином, краще купити світлодіодний світильник, адже він буде більш економічним і вигідним елементом освітлення в приміщенні. Колірна температура означає, який відтінок світла буде випромінювати світлодіодний світильник. Одиниця його виміру – Кельвіни, від цього показника залежить якість випромінювання світла та відчуття комфорту. Світлодіодні світильники мають декілька варіацій колірної температури:
- 6000К і більше видає холодний відтінок світла;
- 4700-6000К надає чисто білий колір від лампи;
- 3500-4500К видає нейтрально білий відтінок, денне світло;
- 2700-3200К – теплі тони білого кольору.
Таким чином, можна підібрати і купити світлодіодний світильник для будь-якого приміщення або зовнішнього користування. До прикладу, теплі тони встановлюються в спальні, де потрібен більш розслабляючий і помірний відтінок світла. Також такі LED світильники можна встановлювати на кухні, однак вони потребують додаткового освітлення – настінних бра або підсвітку від витяжки.
LED світильники – особливості встановлення
Світильники ЛЕД можна встановлювати в різних місцях, створювати поєднання декількох освітлювальних пристроїв для отримання необхідної кількості світла. Серед найбільш популярних варіантів розрізняють люстри, бра, настільні лампи або підлогові торшери. Крім того, світлодіодні світильники цікаво дивляться у вигляді вбудованих, підвісних, настінних або простих стельових варіантів.
- Деякі освітлювальні пристрої встановлюють в конкретних місцях в будинку. До прикладу, LED панель 600х600 або настільна лампа частіше всього використовується в офісних приміщеннях. А от підлогові торшери частіше всього стають оригінальними елементами інтер'єру в залі або спальні.
- Класика – світильник стельовий світлодіодний, його монтують в достатньо просторих кімнатах – спальні, залі. Локально можна використовувати настінні бра, торшери, надаючи елегантності і незвичайної атмосфери в будинку.
- Цікавим рішенням для додання стильності в дизайні кімнати буде світлодіодна стрічка 220в. Її частіше всього використовують для облаштування натяжних або підвісних стель, в спальні під ліжком.
- Точкові світлодіодні світильники використовують в якості основного або додаткового освітлення в будь-якій кімнаті. Такі рішення часто стають незвичайним елементом в дизайні, це може бути як підсвітка окремих частин меблів, так і вбудованим освітленням дзеркала, шафи.
- ЛЕД світильники у вигляді підвісних люстр часто використовують для зонування приміщення. З їх допомогою створюються локальні джерела світла, троси спроможні створити необхідну висоту і напрямок світлового променю від торшеру. Такий світильник світлодіодний стельовий монтують в кухні, вітальні або коридорі, можливе встановлення в офісах, ресторанах або кафе.
ЛЕД світильники стельові – переваги використання
Сучасні ЛЕД світильники є лідерами на ринку освітлення за рахунок економності споживання електроенергії, а також інших важливих параметрів. Різномаїття рішень вражає своєю оригінальністю форм, розмірів і призначення. Світлодіодні світильники мають і інші переваги:
- менш затратні за рахунок зниженої витрати електрики, до 70%;
- можливість підібрати ЛЕД світильники стельові з різною колірною температурою для установки в будь-якому приміщенні;
- характеризуються можливістю моментального включення, на відміну від звичайних лампочок;
- довговічні у використанні, при цьому потужність і якість світлового потоку залишаються незмінними. Світлодіодні світильники мають оптимально можливий термін експлуатації, він становить 100 тисяч годин;
- наявність високої степені механічного захисту, це можливо завдяки монолітній конструкції корпусної частини, стійкої до вібрацій;
- екологічно безпечні, їх не потрібно утилізувати спеціальним способом.
Вибираючи світильники ЛЕД, варто врахувати всі вищевказані параметри, щоб підібрати оптимальний варіант освітлення. При цьому, кожен освітлювальний пристрій допоможе створити приємну і комфортну атмосферу в будинку.